pondělí 13. září 2021

Něco málo z kuchyně

 V naší malé zahrádce stále ještě něco dozrává a je třeba to zpracovat. Momentálně jsou to rajčata. Moc se nám osvědčila rajčatová směs, na kterou jsem dostala recept od Jitky K, a která je výborná pod maso, ale i na tousty a topinky.

Poté přišly na řadu cibulky. Ty má rád především manžel.


A nyní dozrávají ostružiny. Jsem tomu nesmírně ráda, protože v loňském roce to vypadalo na velkou úrodu, ale v konečné fázi dozrávání všechny plody naráz zaschly. Moc mě to mrzelo.
A tak chodím, mlsám, ale i sbírám, protože je jich zatím dost.


Při prvním sběru jsem jich nasbírala více jak kilo a půl a za několik dní opět více než kilo.
. Vůbec jsem netušila, že je z nich tak lahodná marmeláda.


Pečení nepatří zrovna mezi mé hobby, ale listové těsto to občas jistí. A tak nastoupily variace na listové těsto. Jednak na sladko s tvarohem, ale i s párkem, to milují naši vnoučci a také s paprikášem a kysaným zelím.

Nakonec pár ovocných jednohubek.
Honem je vyfotit, protože se začaly podezřele rychle vytrácet......


Udělala jsem vám ty patřičné chutě?
 Honí vás také občas mlsná????


8 komentářů:

 1. Mlsná mě honí celkem často, a tady bych si určitě vybrala. Já také nejsem žádná velká pekařka, a proto ráda využívám lískové těsto, peču sladké i slané. Úrodu ostružin obdivuji, u nás v okolí ostružiny nejsou a na zahradě je také nemáme. Marmeláda je určitě moc dobrá. Měj hezké dny 😊👍

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem měla jen maliny a po ostružinách jsem toužila. A tak mně kamarádka dala rostlinky, které jsem zasadila k plotu /před několika lety/ a nyní už sklízím úrodu. jenže je musím zalévat, aby mně plody nezaschly.

   Vymazat
 2. Samé dobroty. Letos se ostružinám daří, také obíráme.

  OdpovědětVymazat
 3. Jani, chutě jsi udělala i mě :-) Docela jsi mě inspirovala s tím listovým těstem. O víkendu máme rodinnou oslavu a i když bude hodně chystat dcera, protože mě čekají dorty, z listového těsta určitě něco ještě zvládnu.
  Ostružinovou marmeládu moc dobře znám, každý rok jí dělám, většinou se nám ostružin urodí dost. A zobeme a zobeme :-))

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, mlsná mě honí často,zde bych mohla vše 😁

  OdpovědětVymazat

Něco málo z kuchyně

 V naší malé zahrádce stále ještě něco dozrává a je třeba to zpracovat. Momentálně jsou to rajčata. Moc se nám osvědčila rajčatová směs, na ...