neděle 18. července 2021

Nedělní vaření

 Když vaříte každý den, tak je problémem, co stále vymýšlet, aby to bylo něco nového a dobrého. Výhodou je, když máte zahradu. Ta vás mnohdy inspiruje a dodá potřebné suroviny ke kuchtění.


Co tak třeba rajskou polévku?

 Tu máme rádi všichni. Rajská jablíčka sice nejsou ještě dostatečně zralá, ale ve sklepě jsou zavařené patřičné polotovary k její přípravě.

A co dále? Manžel je "masařka", já mám ráda sladké a zeleninku. A když dozrávají na zahradě cukety, tak bude zkrátka zeleninka s malým množstvím uzeniny.


A k tomu okurkový salát z právě utrženého okurku z foliovníku.


Je neděle, tak musí být nějaký koláč, moučník či něco sladkého k odpolední svačince. K tomu poslouží právě dozrávající meruňky. Stačí zajít do zahrady a natrhat je.

A protože vnouček měl narozeniny a byli jsme pozvaní na oslavu,

 tak toho pečení bylo trochu více.


Jeho oblíbení zavinutci z listového těsta a šátečky s debrecínskými párečky.


A protože těsta a meruněk ještě zbylo, tak vznikly i meruňkové šátečky.
A co vy jste měli dobrého k nedělnímu obědu????






11 komentářů:

 1. Jani, to jsou samé dobroty...Mimo rajské polévky bych ochutnala všechno. My jsme měli v neděli řízky, brambory a taky okurkový salát. A dnes zapečenou zeleninu s pohankou. Tedy já, mužskej by to nejedl...Byli jsme na borůvkách, tak budu dělat borůvkový koláč. Měj se hezky, zdraví Tě Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Jani, já bych od všeho ochutnala. Hlavně koláč s meruňkami. V neděli vařila snacha a měli jsme zapečené brambory s mletým masem. A koláč s rybízem ke kafíčku.

  OdpovědětVymazat
 3. Páni, tolik dobrot. To jste se měli jako v neděli 😀 Ty meruňkové dobrůtky, mnňam

  OdpovědětVymazat
 4. Máte toho požehnaně. Já nevařím každý den, určitě na dva dny. V neděli byl hovězí vývar s játrovými knedlíčky, pečené kuře s novými brambory a okurkový salát, pak na vystřídání i kompot. Ke kafíčku nic, omezili jsme sladké.

  OdpovědětVymazat
 5. To je dobrot,co my měli v neděli? Omáčku koprovku,vejce a knedlík,zeleninovou polévku,kterou nikdo nechtěl. Večer přišla vhod,rajskou mám moc ráda.

  OdpovědětVymazat
 6. Janka, ale dobroci nam tu zaserwowałaś. Zjadałabym ze smakiem :)

  OdpovědětVymazat
 7. Hned bych se nechala pozvat.Jen rajskou polévku nebo omáčku opravdu nemusím.
  Meruňkový koláč miluji.Musela jsi sklidit velké poděkování...
  Přeji další krásné dny ☺

  OdpovědětVymazat
 8. Jani, samé dobroty ! :-) Já mám rajskou polévku moc ráda a ještě je dost loňských zásob, tak i u nás bude brzy rajská polévka :-) Ochutnala bych u Tebe všechno :-)
  Máš okurkový salát hezky dozdobený.
  U nás budou zítra kynuté knedlíky s meruňkami, sypané strouhankou. A abych si přivstala :-)) budu je dělat pro více lidí...ufuf :-))

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj Janko, včera jsem měla brambory na loupačku a okurkový salát. Brambory a okurky ze zahrádky a koupenou zakysanou smetanu. Hela*

  OdpovědětVymazat
 10. Janko, tolik dobrůtek! Tak já bych si vybrala tu rajsou, máš ji krásně červenou, to mám ráda, a ne nějakou vybledlou. taky bych si dala meruňkový koláč a ty šneky. 😀

  OdpovědětVymazat

Denivky

 Nevím proč, ale nějak jsem se do nich zamilovala. Když jsem byla malá, tak jsem jezdila na prázdniny k babičce do Senorad. To je malá vesni...